Punoni në të zezë dhe doni “pagë lufte”? Rama: Do e merrni vetëm me këtë kusht

01/04/2018:52

Shperndaje:


“E di që kemi një problem me ata që punonin me të zezë.
Por nuk mund të bëjmë dot asgjë sy mbyllur në këtë drejtim.
Nuk e ndajmë një ndihmë për kë punonte në të zezë, pastaj i bie që të vijë kushdo dhe të thotë më jepni një pagë lufte se kam punuar në të zezë.

Në u ndihmojmë nëse na tregoni ku keni punuar në cilën kompani dhe kush iu ka paguar.
Dhe kjo jo për të penalizuar punëdhënësin, por për të verifikuar rastin dhe për t’iu dhënë hakun” tha Rama.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.