Protestë në Kakavijë, akuzat e rënda të qytetarëve: Ambulanca ka kaluar njerëz pa radhë

15/08/2014:44

Shperndaje:


Qytetarët shqiptarë që po presin në pikën kufitare të Kakavijës, për të kaluar në kufirin grek kanë akuzuar punonjësit e ambulancave dhe efektivët e policisë se kanë kaluar njerëz pa radhë.
Sipas tyre, ambulancat nuk kanë qenë në shërbim të popullit, por kanë kaluar pa radhë njerëz të njohur.
Një makinë e kuqe në targë greke kaloi në kundra vajtje, policia e kaloi përpara nesh. Kanë marrë autobusat jashtë radhe dhe i kanë kaluar.

Këto ambulancat nuk kanë qenë në shërbim të popullit, kanë qenë për të shtypur njerëzit. Ambulancat kanë marrë njerëz dhe i kanë kaluar lartë në doganë. Ku është ministri i Jashtëm. Si ka mundësi që tërë natën ambulancat lartë e poshtë duke transportuar njerëz për të kaluar kufirin, ndërsa sot s’ka asnjë ambulancë. Na shtypën edhe fëmijën“, deklaruan qytetarët shqiptarë që po presin në doganë.

VIDEO https://youtu.be/5928gPE5A00

https://youtu.be/5928gPE5A00


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.