Protestë 48 orë, demokratët e Sarandës kapen të papërgatitur

16/03/199:49

Shperndaje:


Protesta e opozitës është parashikuar të nisë sot në orën 11:00 dhe ndryshe nga herët e tjera nuk do të përfundojë pas pak orësh.

48 orë mendohet të zgjasë protesta opozitare. Por ky detaj i rëndësishëm duket se i ka kapur të papërgatitur protestuesit e nisur nga Saranda dhe fshatrat, pasi ata nuk e kanë ditur këtë fakt.  Opozita ka kërkuar në polici 48 orë leje për të qëndruar në shesh, dhe policia nuk e ka miratuar kërkesën duke i dhënë leje që të protestojnë deri në mesnatë.

Mbetet për tu parë se cfarë do të bëjnë protestuesit e nisur nga Saranda, pasi shumica e tyre janë në kushte të vështira ekonimike për të përballuar një qëndrim të gjatë në Tiranë.


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

Rrjeti elektrik shpërthen në flakë, qindra banesa dhe biznese pa energji – VIDEO
Alarm për Bizneset në Sarandë: Dhjetra mashtrues janë nisur për Kontrolle False
Restaurant Sea View në Sarandë kërkon të punësojë Ndihmës Kuzhinier/e
BRUNES Sarandë kërkon Prezantuese ShowRoom-i, Agjent terreni dhe Ekonomiste
Nëna denoncon në Policinë e Sarandës: Më ka humbur vajza 16-vjeçare
Banorët e Gjashtës protestë në zyrat e Ujësjellësit Sarandë: DUAM UJË – VIDEO

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.