Prangoset Babi Karathanos së bashku me 4 të tjerë

08/11/1817:33

Shperndaje:


 

Policia shqiptare ka sqaruar pasditen e sotme se rreth 44 huliganë janë kthyer mbrapsht në pikën kufitare të kalimit të Kakavijes. Ndërkohë që dy ekstremistë grekë janë arrestuar, njëri prej tyre, eksponent i njohur i Agimit të Artë, Babis Karathanos, dyshohet se ka hyrë në mënyrë ilegale në Shqipëri.

Gjatë rrugës për në kishë, rreth arkëmorti i Kaçifas kaloi nën flamurin grek në qendrën të fshatit, ndërsa 1500 nacionalistët grekë që kishin ardhur në Bularat e shoqëruan me thirrje nacionaliste si “Vorio Epiri është Greqi”, “Vdekja e një trimi, nuk mund të quhet vdekje” dhe “Greqi, ti na drejton ne”.

Së bashku me Babi Karathanos janë arrestuar edhe 4 persona të tjerë, mes të cilëve Kristos Duci dhe Andrea Kurti 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.