Policia në aksion pas tragjedisë në Himarë, bllokohen mjete lundruese në Sarandë

02/08/2221:44

Shperndaje:

Një aksion i gjerë i policisë ka nisur në bregdetin shqiptar për bllokimin e mjeteve lundruese të palicencuara.

Aksioni vjen vetëm pak orë pas tragjedisë së rëndë në plazhin e Potamit në Himarë, ku një ish-punonjës i policisë me gomone përplasi për vdekje një vajzë 7-vjeçare.

Ngjarja e rëndë tronditi mbarë opinionin publik dhe nxiti reagimin e krerëve më të lartë të politikës dhe institucioneve.

Raportohet se janë bllokuar dy motorë deti “jetski” si dhe një mjet tjetër lundrues skaf është sekuestruar nga policia e Portit të Sarandës.

Lundrimi në det është bërë thuajse i pamundur për mjetet sportive si motorë deti dhe gomone gjatë gjithë pasdites së sotme.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.