Policia: Kapëm një 16-vjeçar dhe në çantë i gjetëm një send që duket si pist0letë

01/06/2413:38

Shperndaje:

 

 

Komisariati i Policisë Sarandë ka referuar materialet në Prokurori lidhur me një incident të ndodhur, ku pas komunikimit me prokurorin e gatshëm, ka nisur procedimi në gjendje të lirë për një 16-vjeçar.

Gjatë një kontrolli rutinë, i mituri u kap me një send të ngjashëm me armën e zjarrit, pistoletë, të fshehur në çantën e tij.

 

 

Në vijim të këtij rasti, materialet procedurale janë dorëzuar në prokurori për të vijuar me veprimet e mëtejshme të nevojshme ligjore.

 

Ky incident ngre shqetësime për sigurinë dhe mbrojtjen e të rinjve, duke theksuar nevojën për masa parandaluese dhe edukative për të shmangur situata të ngjashme në të ardhmen.

Autoritetet vijojnë hetimet për të zbardhur të gjitha rrethanat e ngjarjes dhe për të përcaktuar burimin dhe qëllimin e mbajtjes së sendit të ngjashëm me armën e zjarrit nga ana e të miturit.


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

Banorët e Nivicës përfitojnë nga fushata, pas 1 viti rregullohet pompa e ujit – VIDEO
Blushi paralajmëron Ramën nga Himara: Mos guxo se duart do të mbeten në kuti
Petro Gjikuria hap fushatën në Himarë, kreu i OMONIA: S’kemi nevojë për jabanxhinj politikë
Banorët e Gjashtës: Kemi 2 muaj pa ujë, nesër do protestojmë te zyrat e Ujësjellësit
Banorja e lagjes “Baba Rexhepi” ankesë në Saranda Web: Kemi 1 javë pa pikë uji
NJOFTIM PËR DISA POZICIONE PUNE NË HOTEL OLYMPIA NË SARANDË

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.