Policia i gjen kanabis në shtëpi, arrestohet

Delvinë, Policia njofton se ka arrestuar në flagrancë një shtetas 53 vjeç, banues në Delvinë.

Policia ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e këtij shtetasi në flagrancë në banesën e tij në fshatin Bamatat të Delvinës, pasi gjatë kontrollit të banesës është sekuestruar një sasi lënde narkotike e dyshuar si cannabis sattiva.

Materialet i janë referuar Prokurorisë Sarandë për veprime të mëtejshme.