Policia greke kap në kufi 167 kg kanabis, arrestohet 1 shqiptar

06/02/2119:36

Shperndaje:


Një sasi e madhe kanabisi e papërpunuar prej 167.5 kg në një fermë mandarine në Rayo, Thesprotia, u gjet nga oficerët e policisë të Prokurorisë së Drogës Igoumenitsa.
Në veçanti, gjatë një kontrolli të kryer nga Policia në fermë me ndihmën e dy qenve të stërvitur posaçërisht, 6 çanta udhëtimi që përmbanin 83 pako me kërp të papërpunuar, me peshë totale 167.5 kg, u gjetën të fshehura në pemë.

Kartona, afishe, shënues, dylbi, thikë, ushqim u gjetën dhe konfiskuan në të njëjtin vend. Një shqiptar është arrestuar në lidhje me çështjen, i cili akuzohet për shkelje të ligjeve të drogës dhe hyrje të paligjshme në vend.

I paraburgosuri, i cili nuk kishte dokumente ligjore të udhëtimit, do të dërgohet në Prokurorin e Gjykatës së Shkallës së Parë të Thesprotisë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.