Policia gjen çantat me drogë të fshehura nga trafikantët

22/11/1620:38

Shperndaje:


15218173_1429129640447889_1486779619_nPolicia gjen çantat me drogë të fshehura nga trafikantët
Policia Kufitare, më datë 22.11.2016, rreth orës 14:30, ka konstatuar një sasi me lëndë narkotike të braktisur në një përrua !
Lënda narkotike është gjetur e braktisur pranë vendit të quajtur “Përroi i Qesarejzes” në Konispol, fshehur në tre çanta të zeza sportive, të ndara në 64 pako dhe mbështjellë me qese plastike të tejdukshme, me peshë totale prej 74 kg e 600 gr e llojit Cannabis Sattiva, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.
Po punohet për kapjen e autorit.
Materialet iu referuan Prokurorisë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, njofton policia.15208012_1429129553781231_802068978_n

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.