Plagosja me armë në dhomën e hotelit në Ksamil, Gjykata jep masat për 3 personat

17/08/2110:47

Shperndaje:

Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë, ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për Edison Vyzaj autor i plagosjes së Taulant Beqirit, në një hotel në Ksamil. Gjithashtu arrest me burg gjykata ka caktuar edhe për shtetasin italian Makaëitage Perera 24 vjec, i cili akuzohet për veprat penale, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, si dhe “Veprime që pengojnë zbulimin e të vërtëtës”.

Për 27 vjecarin që mbeti i plagosur është dhën masa e sigurisë “Arrest shtëpie” për veprën penale” Mos kallzim krimi” dhe “Prodhim dhe shitja e narkotikëve”.

Gjatë seancës gjyqësore të tre personat kanë dëshmuar se ngjarja ka ndodhur aksidentalisht.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.