Peshkarexha lëshon SOS, po më rrëmbejnë grekët

15/10/169:25

Shperndaje:


marioKapiteni i anijes “Mario 1”, njofton se ndodhet 500 metra larg bregut, gjysem milje brenda ujrave tona perballe Butrintit dhe po perballet aktualisht me skafin e rojes bregdetare te Korfuzit.
Policet greke po tentojne ne keto momente te terheqin varken per ne Portin e Koruzit.
Sipas kapitenit te anijes shqiptare, skafi grek ka hyre ne ujrat tona
Kapiteni i anijes kerkon ndihme nga autoritetet shqiptare. “Po tentojne te me terheqin ne Greqi”
Pronari i anijes Leonidha Qurku denoncon se po perdoret dhune ndaj kapitenit

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.