Përshkallëzohet konflikti në Kakome

16/08/1818:48

Shperndaje:


Përshkallëzohet konflikti në Kakome
Ka vazhduar edhe gjatë ditës së sotme për të pestën ditë protesta e banorëve të Nivicës.
Edhe sot banorët nuk kanë lejuar punëtorët të shkojnë te kantieri i ndërtimit, pasi sipas tyre gjykata ka vendosur të pezullohen punimet deri në përfundim të gjykimit, vendim të cilin këta punëtorë dhe pronarët e tyre nuk e respektojnë.
Pas këtij momenti mësohet se punëtorët me urdhër të punëdhënësve janë dërguar në komisariatin e Himarës ku kanë bërë kallëzim se janë fyer.
Nga ana e tyre banorët shprehen se kjo është një skemë e organizuar për arrestimin e organizatorëve të protestës dhe paralajmërojnë policinë të mos bëhet pjesë e këtij skenari pasi pasojat do të jenë të paparashikushme

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.