Përfundon rikonstruksioni i banjave, pritet inaugurimi

22/11/1711:46

Shperndaje:


Pas publikimit në Saranda Web të një video që tregonte gjendjen e banjave publike në Sarandë, Bashkia Sarandë reagoi menjëherë duke akorduar një fond prej afër 10 milionë lekësh për rikonstruksionin e tyre.

Gjatë ditëve të fundit na kanë kontaktuar shumë qytetarë, të cilët shprehin shqetësimin se pavarësisht se puna për rikonstruksionin e banjave ka kohë që ka përfunduar, dyert e banjava për ta  mbeten ende të mbyllura. Qytetarët shprehen se nuk e kuptojnë përse nuk hapen dyert e banjave dhe se arsyeja e vetme sipas tyre mund të jetë se nga ana e Bashkisë Sarandë mund të jetë parashikuar ndonjë ceremoni me prerje shiriti të këtyre punimeve, të cilat për shumë qytetarë janë një ndër investimet e pakta të bashkisë dhe që shkojnë drejtëpërdrejt në ineteres të tyre, pasi gjendja në të cilën ishin katandisur banjat publike në qendër të Sarandës ishte vertetë shqetësuese, ashtu sic duket edhe në këtë video


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.