Përfundon asfaltimi i rrugës Dërmish – Jermë, pagëzohet rruga “Anastas Angjeli” – VIDEO

27/07/2218:12

Shperndaje:

Në prani të deputetëve Damian Gjiknuri dhe Niko Kuri u zhvillua sot ceremonia zyrtare e inaugurimit të asfaltimit të aksit rrugor Dermish – Jermë.

Ky aks rrugor me vendim të Këshillit Bashkiak Finiq është emërtuar rruga “Anastas Angjeli”.

Sipas kryetarit të bashkisë Finiq Kristo Kiço ky projekt do t’i shërbejë dhjetëra shoferëve, padyshim më të sigurt për përdoruesit e tij dhe më funksional se më parë. Ne synojmësynuar politikën zhvillimore, përmirësimin e cilësisë së jetës, në dobi kryesisht të qytetarëve, është shprehur Kristo Kiço.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.