PDIU bëhet me pushtet në Sarandë, ja drejtoritë që merr

25/08/1617:53

Shperndaje:


14114740_1772559323026646_880636175_oPDIU bëhet me pushtet në Sarandë, ja drejtoritë që merr. Bëhet fjalë për 4 drejtori që mendohet se do të ketë aleatja e PS në koalicion.
Nga burime të besueshme mendohet se levizje ne nivel drejtorash do te kete institucioni i ISKSH, Hipoteka, Zyra e Punes dhe Porti Detar Sh.a.
Në ditët ne vijim pritet te mesohet më shume rreth ketyre levizjeve dhe drejtoreve te rinj, te cilet do te zene postet e ketyre institucioneve.
Mesohet se Instituti i Sigurimeve Shendetesore dhe Hipoteka kane kaluar tashme ne duart e Pdiu-se lokale, megjithëse nuk janë bërë publike.
Po ashtu Pdiu ka kerkuar edhe institucionet e Zyres se Punes dhe Portit detar.
Në ditet ne vijim pritet te kete zhvillime te tjera, për të cilat ne do t`ju informojmë si gjithmonë në kohë reale

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.