PD largohet nga mbledhja e Këshillit Bashkiak, nuk miratohet ndihma ekonomike

02/12/1614:21

Shperndaje:


Edhe mbledhjen e radhës së Këshillit Bashkiak Sarandë këshilltarët e Partisë Demokratike vendosën ta bojkotojnë. Shkak i bojkotit sipas Partisë Demokratike është interprelanca e kërkuar nga PD me kryetaren e Bashkisë Sarandë dhe kryetaren e Këshillit Bashkiak.
Si shkak i bojkotit të këshilltarëve të Partisë Demokratike mbledhja nuk arriti të zhvillohej sepse nuk u arrit të plotësohej numri i domosdoshëm i këshilltarëve për fillimin e mbledhjes.
Një nga pikat e rendit të ditës ishte edhe miratimi i ndihmës ekonomike për familjet në nevojë, të cilat prisnin vendimin e këshillit bashkiak për të tërhequr ato pak para të shumëdomosdoshme për ta dhe familjet e tyre.
Pavarisisht se kanë të drejtë apo jo këshilltarët e Partisë Demokratike në kërkesat dhe qëndrimet e tyre, ata që i vuajnë pasojat e vendimit të tyre janë familjet në nevojë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.