Pasojat e ndotjes në luginat e lumenjve Kalasë dhe Bistricë

29/11/2116:38

Shperndaje:

Mbetjet që i hedhim natyrës me papërgjegjshmëri, natyra na i kthen në pjatë, në plazh, në qytet.

Prej kohësh jemi duke pasqyruar se si ndotja në shtratin e lumit Kalasë dhe Bistricë është burim ndotje për gjirin e Sarandës.

Mijëra tonelata mbetje sjellin këto 2 lumenj në detin Jon.

Saranda vuan sot këtë papërgjegjshmëri kolektive.Saranda sot vazhdon të ndotet dhe instutucionet nuk marrin masat e duhura.

Deri kur? Si mund të mos merren masa ndaj kësaj masakre që po shkatërron pasurinë më të madhe të qytetit tonë… detin.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.