Pas Sarandës “Shtëpia e pastër” prezantohet në Ksamil

02/02/2011:07

Shperndaje:


Pas prezantimit në Sarandë, projekti “Shtëpia e pastër” është prezantuar edhe në Ksamil.
Drejtori i Parkut Kombëtar të Butrintit Eri Sulo dhe drejtuesi i një OJF për mjedisin Soraldo Nebo ka qenë në Ksamil për prezantimin e projektit dhe aksionit më të madh për pastrimin, sensibilizimin, por edhe për evidentimin e problematikave që lidhen me ndotjen e mjedisit në zonën e Sarandës.
Në datën 15 shkurt dhjetra vullnetarë do të zbresin në terren për aksionin e parë të pastrimit, aksiin i cili do të vijojë në gjithë territorin e Bashkisë Sarandë he përgjatë gjithë vitit.

https://youtu.be/juOEk21IqzA


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.