Pas pensionistëve, lirohen edhe gratë, por me kusht. Burrat në shtëpi nesër

18/04/2012:23

Shperndaje:


Pas ditës së sotme ku kishte liri dalje deri në orën 11 të paradites për pensionistët, kryeministri Edi Rama ka vendosur që të lirojë dhe ditën e dielë.

Në rrugë nesër do të lejohet që të lëvizin vetëm nënat me fëmijët poshtë moshës 10 vjeç, ndërsa burrat do të qendrojnë të mbyllur deri ditën e hënë.

Kushti i vetëm që nënat të lejohet të dalin në rrugë, është që ato të mos shoqërohen nga shoqet e tyre, dhe të mos lejojnë fëmijët që të kenë kontakte me të tjerët.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.