Pas apelit në media e moshuara e braktisur në Piqeras dërgohet në spitalin e Sarandës

25/08/2017:28

Shperndaje:


Zgjidhet problemi për të moshuarën që ishte braktisur dhe jetonte në kushte përtej imagjinatës në fshatin turistik Piqeras të Lukovës. 80-vjeçarja Lefteria Qendrothanasi ishte braktisur nga personi kujdestar, por edhe nga institucionet shtetërore që e kanë për detyrë kujdesin ndaj personave vunerabël.
Saranda Web ishte sot në Piqeras duke sjellë pamje dhe dëshmi të banorëve me apelin që të gjendet sa më shpejt zgjidhja për të. Dhe zgjidhja nuk vonoi, pas transmetimit të kronikës në Report Tv dhe Saranda Web drejtoria e Kujdesit Shëndetësor në Vlorë ndërhyri dhe ambulanca mori të moshuarën duke e dërguar në spitalin e Sarandës për të parë gjendjen shëndetësore.

https://www.instagram.com/p/CEUgjpHnpEu/?igshid=1v7mcl01qostc


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.