Parlamenti fal gjobat, shtyn qiratë për biznese, studentë dhe të papunët

30/04/2017:35

Shperndaje:


Kuvendi fali  gjobat e vendosura në kohën e pandemisë për këmbësorët, drejtuesit e makinave dhe bizneset. Gjithsej, janë 7107 gjoba për këmbësorët dhe 1941 gjoba për drejtuesit e automjeteve, që u rikthehen patentat dhe makinat e bllokuara për të nisur nga java e ardhshme si të barabartë pas futjes në fuqi të Kodit Penal.

Gjithashtu është miratuar vendimi për shtyrjen e qirave për biznesin e vogël, studentët dhe ata që mbetën të papunë për muajt prill dhe maj për t’i paguar më në bazë të gjetjes së marrëveshjes me qiradhdhënësit pas muajit maj.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.