Operacion i Policisë në Sarandë, sekuetrohen automjete luksoze të vjedhura

08/04/1610:52

Shperndaje:


range rover sarandeOperacion i Policisë në Sarandë, sekuetrohen automjete luksoze të vjedhura. Sekuestrohen 19 makina luksoze të vjedhura në Sarandë, Laç, Tiranë dhe Shkodër. Automjetet e sekuestruara janë vjedhur në vendet e rajonit e më gjerë, si Mali i Zi, Bosnjë, Kroaci, Itali e Francë dhe kanë hyrë në Shqipëri me numra shasie të ndryshuara, nëpërmjet Pikës së Kalimit Kufitare te Hanit Hotit. Më pas automjetet, pasi bënin zhdoganimin arrinin të pajiseshin me targa të rregullta.
Automjetet në fjalë janë bllokuar në Sarandë, Tiranë, Laç e Shkodër.Sipas burimeve hetimet kishin nisur që në muajin shkurt të këtij viti pas informacioneve që kishte marrë Policia.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.