Oltion Caci takim me mësues të shkollës “Adem Sheme”: Rikonstruksioni do të përfundojë brenda afatit

20/04/2317:17

Shperndaje:

Kandidati i Partisë Socialiste Oltion Caci ka patur një takim me mësues të shkollës 9-vjeçare “Adem Sheme” në Sarandë.

Në takimin ku marrë pjesë edhe deputetja Anila Denaj, mësuesve u është bërë e njohur edhe për vendimin e qeverisë për rritjen e pagave.


Gjatë takimit u diskutua për problemet me infrastrukturën, mungesa e kompjuterave dhe përfundimi brenda afatit i konstruksionit të shkollës, shqetësim i cili është përcaktuar si prioritar nga mësuesit.


Oltion Caci ka garantuar mësuesit se shkolla do të përfundojë së rikontruktuari brenda afatit të përcaktuar.

Gjithashtu kandidati socialist Caci ka u ka premtuar mësuesve se do të ketë transparencë në miratimin e buxhetit, investimet e bashkisë dhe fondet që jepen do të mirëmenaxhohen.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.