Olta Xhaçka: Nga nesër në Kakavije me testin dhe formularin me vete

16/08/2011:53

Shperndaje:


Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka dhe Ministria e Europës dhe Punëve të Jashtme kanë konfirmuar sot pikat kufitare me Greqinë, ajo e Kakavijës dhe Kapshticës, do të qëndrojnë të hapura deri në orën 22:00 të mbrëmjes.
Ky konfirmim erdhi pas raportimeve kontradiktore në lidhje me kuotot e personave që do kalonin në kufi, pasi më herët ato u mbushën.
Kështu vjen një lajm i mirë për ata persona të cilët prej ditësh po qëndrojnë në radhë në Kakavijë.

Ndërkohë ministrja Olta Xhaçka konkretisht është shprehur: “Risjellim në vëmendje që nesër nis kufizimi i ri nga pala greke duke vendosur kuota dhe kërkesa për formular dhe test negativ.
Kakavija dhe Kapshtica do të qëndrojnë hapur deri në orën 22:00.
Orari i ri për ditën e sotme pas bisedimeve me palën greke.
Qytetarët të mos paraqiten nesër në Kakavijë e Kapshticë pa formularin dhe testin negativ.”


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.