Odisea 10-vjeçare e qytetarit nga Saranda me shtëpinë pa dyer

20/09/1612:39

Shperndaje:


Prej me shumë se 10 ditësh, një fans i faqes Saranda Web në çdo postim të faqes reagon me komente, duke përcjellë të njëjtin shqetësim. Ne kontaktuam me këtë person. Ai quhet Vangjel Gremo dhe problemi i tij fillon para 10 vjetësh dhe ende sot nuk ka gjetur zgjidhje. Ja çfarë na shkruan ai:
Pershendetje Saranda Web.Problemi im eshte se nuk futem dot ne shtepi time,qe eshte objekti me dy kate beton,i privatizuar e me leje ndertimi,pasi objektet e rrethojne jane pa leje ndertimi,dhe per kete kane djeni edhe Nenprefeket,Prefekti Vlore,IKMT,INUV,ALUIZNI,BEU I JUGUT,KOMISARJATI I POLICISE,ETJER. Keta trima nuk zbatojne ligjet e ndertimeve pa leje,ku kane mbuluar objektin me depozit te z.J… SH….,se gjoja ka legalizim,dua te sqarojme se leje e legalizimit eshte per objekt tjeter ne Kanalin e Cukes zona katastrale 8642,dhe jo zona 8641 qe eshte zona e gjytetit,gjithashtu zonat kufitare jane 27/76 te gjitha rruge pasi objekti i z.Sh…. nga lindja eshte rruga Mitat Hoxha,rruga e portit,tek ish-kampi i pionereve Sarande.Gjithashtu NENPREFEKTET NUK ZBATUAN LETRAT e tyre qe i derguan INUV,E IKMT,SARANDE,qe te zgjdhet problemi te njoftohet Policia e Shtetit,TASK-FORCA prane MIN.te BR.dhe te prishet ky objekt,keto jane letrat e 2013,2014,2015.Gjithashtu ne RILINDJEN URBANISTIKE PUNON NJE INXHINJER QE KA BERE KETE KASAPAN.Pra te gjitha organet Shtreterore ne Sarande kane djeni,por e mbulojne kete korupsion.UNE KERKOJE TE DREJTEN TIME QE TE FUTEM NE SHTEPI. Kjo video është bërë kur kryetarja e sotme e bashkisë ka qenë gazetare dhe ka qenë spikere që e trasmentonte me lot në sy këtë lajm

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.