Një sarandiot boksieri më i mirë shqiptar në botë për boksin amator

24/02/1721:35

Shperndaje:


Quhet Xhek Paskali dhe që në moshën 2 vjeçari emigroi me prindërit në Gjermani.
Në moshën 14 vjecare Xhek Paskali fillon boksin amator. Ai ka zhvilluar në total 170 ndeshje nga të cilat ka fituar 140 ndeshje. Xhek Paskali do të ishte pjesmarrës i Lojrave Olimpike të 2016, por pasi kishte fituar 3 ndeshje, në ndeshjen e katërt që ishte dhe ndeshja vendimtare për të siguruar pjesmarrjen, i bëhen një hile dhe privohet nga ëndrra e tij.
Xhek Paskali është shpallur si boksieri më i mirë shqiptar në botë për boksin amator në vitin 2016. Ai shpreson të shpallet kampion në AIBA World Boxing Championships që zhvillohet në muajin gusht në Hamburg dhe të rikthehet në Sarandë me gjerdanin e Kampionit të Botës. xhek paskali14199622_1521784441181105_8920654938152997867_n

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.