Një automjet përplaset me motorin në segmentin problematik në Qafë Gjashtë

03/07/2422:39

Shperndaje:

Një aksident ka ndodhur para pak çastesh në Qafë Gjashtë, në rrethrrotullimin e Lëkursit. Në aksident janë përfshirë një makinë dhe një motor, por fatmirësisht nuk ka të lënduar.

 

Ky aks është konsideruar problematik për një kohë të gjatë nga banorët e zonës dhe drejtuesit e automjeteve. Saranda Web ka denoncuar vazhdimisht se në këtë aks nuk ka asnjë vendkalim për këmbësorët, duke rritur kështu rrezikun për aksidente të ngjashme.

 

Mungesa e vendkalimeve për këmbësorët dhe mungesa e sinjalistikës janë çështje që kërkojnë zgjidhje urgjente nga autoritetet lokale për të parandaluar aksidente të mëtejshme dhe për të siguruar sigurinë e të gjithë përdoruesve të rrugës.

 

Pavarësisht se përpara pak ditësh u publikuan disa foto duke njoftuar se u vendos sinjalistika, në terren vijat janë të padukshme. 

 

Në vazhdim, shpresohet që të merren masa konkrete për të përmirësuar infrastrukturën dhe për të rritur sigurinë në këtë zonë të rrezikshme.


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

KËRKOHET KUJDESTARE PËR GRUA TË MOSHUAR NË FSHATIN XARRË
Moonlight Bar kërkon Sanitare nga ora 15:00 – 17:00. Pagesë shumë e kënaqshme
Vangjel Tavo takim me banorët në Vuno: Zyrat për ju do jenë të hapura
Anullohet linja e tragetit Brindisi – Sarandë
Vangjel Tavo merr pjesë në inaugurimin e impiantit të ujërave të ndotura në Himarë – VIDEO
Petro Gjikuria hap Fushatën Elektorale në Himarë

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.