Një 47-vjeçar nga Saranda merr arratinë dhe vjedh xhaminë e Bolenës

01/06/2414:00

Shperndaje:

 

Komisariati i Policisë Himarë ka referuar materialet në Prokurorinë e Vlorës, duke nisur procedimin penal në gjendje të lirë për shtetasin D. Ç., 47 vjeç, banues në Sarandë. Shtetasi D. Ç. dyshohet për vjedhjen e një shume parash në xhaminë e fshatit Bolenë.

 

Ngjarja ka ndodhur në xhaminë e fshatit Bolenë, ku dyshohet se shtetasi D. Ç. ka kryer vjedhjen. Policia e Himarës ka ndërmarrë veprime hetimore dhe ka mbledhur prova, të cilat janë referuar në Prokurorinë e Vlorës për hetime të mëtejshme.

 

Prokuroria e Vlorës pritet të vazhdojë hetimet për të qartësuar rrethanat e ngjarjes dhe për të përcaktuar përgjegjësinë ligjore të shtetasit D. Ç. Nëse ai shpallet fajtor, mund të përballet me ndëshkime sipas legjislacionit në fuqi për veprën penale të vjedhjes.

 

Ndërkohë, autoritetet inkurajojnë qytetarët që të bashkëpunojnë me policinë dhe të raportojnë çdo veprim të dyshimtë që mund të ndihmojë në hetimet e mëtejshme.


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

Banorët e Nivicës përfitojnë nga fushata, pas 1 viti rregullohet pompa e ujit – VIDEO
Blushi paralajmëron Ramën nga Himara: Mos guxo se duart do të mbeten në kuti
Petro Gjikuria hap fushatën në Himarë, kreu i OMONIA: S’kemi nevojë për jabanxhinj politikë
Banorët e Gjashtës: Kemi 2 muaj pa ujë, nesër do protestojmë te zyrat e Ujësjellësit
Banorja e lagjes “Baba Rexhepi” ankesë në Saranda Web: Kemi 1 javë pa pikë uji
NJOFTIM PËR DISA POZICIONE PUNE NË HOTEL OLYMPIA NË SARANDË

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.