NIVICË BUBARI – FSHATI NIVICE BUBAR

06/02/2211:32

Shperndaje:

Fshati Nivicë – Bubar ndodhet në rrugën nacionale Sarandë-Vlorë gjatë bregut të detit në një distance rreth 14 km prej qytetit të Sarandës.

Në vitin 1990 Nivicë-Bubar numëronte 260 shtëpi dhe rreth 1600 banorë, një pjesë e të cilëve emigruan, por që vitet e fundit po rikthehen për të investuar në fshat duke ndërtuar bujtina dhe restorante në funksion të turizmit.

Për më shumë vizitoni https://sarandaweb.net/rezervime/

VIDEO

Ky material u realizua nga Saranda Web falë mbështetjes së Media for All dhe Qeverisë Britanike


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.