Nisma e Luleve nis fazën e tretë të pastrimit të detit në Ksamil dhe Sarandë

04/09/2016:54

Shperndaje:


Sot “Nisma e Luleve” dhe Spiranca Diving Center nisën fazën e tretë të pastrimit të detit në Sarandë dhe Ksamil.
Në dy fazat e para janë nxjerrë 850 goma dhe rreth 30 000 kanaçe, bidona, shishe.

Sot aksioni u përqëndrua në Ksamil ku u nxorrën dhe pastruan 50 goma dhe rreth 5000 shishe, kanaçe, bidona.
Nderkohe mbeten ende dhe rreth 1200 goma për tu nxjerrë.

Ju lutemi mos e ndosni detin! Pastroni sa të mundeni.

https://www.facebook.com/143672462471081/posts/1606039172901062/

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.