Nisin punimet për stadiumin e ri të Delvinës

02/09/1810:17

Shperndaje:


Kane filluar punimet ne fushen sportive te qytetit te Delvines, punime keto qe do t’i japin pamjen e nje stadiumi te vertete aq shume te enderruar nga lojtaret dhe tifozeria e Delvines.
Stadiumi do te kete nje fushe sportive krejtesisht me bar natyral, stola, ndricim dhe rrethim te parametrave bashkekohore. Investini kap vleren e 350 milione lekeve dhe punimet do te perfundojne per 3 muaj.
Rikonstruksioni dhe sjellja e fushes se futbollit te Delvines ne keto parametra ishte nje nga premtimet elektorale te kryeyarit te Bashkise Delvine Rigels Balili, premtim i cili po realizohet si bashkepunim me Federaten Shqiptare te Futbollit.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.