Ngarkesa e droges shperndahet neper det, policia gjen 410 kg

28/07/1815:58

Shperndaje:

Gjenden 36 kg 585 gram marijuane ne Kanalin e Korfuzit. Droga u gjet tek pluskonte prane plazhit “Fiki” ne pjese veriore te ishullit Othonos. Droga e futur ne 1 pako te madhe qe permbante 4 pako te vogla. Policia greke dyshon qe te kete sasi te tjera ne det dhe per kete vijon kerkimet

Policia greke ne deklarate: “Ne 21 korrik kemi kapur 375 kg marijuane. Vijojne hetimet”.
Droga mesohet te jete gjetur ne nje gomone te braktisur ne Lefkadha. Gomonia eshte pikasur nga anija “Discovery” ne flamur malazez, me 4 anetare ekuipazhi ne bord. Anija ka njoftuar policine greke. Sapo ka shkuar policia ka gjetur 5 milie larg vendit te quajtur “Athaniou” ne Lefkadha, gomonen e braktisur pa motorr dhe pa pjestare ne bord.

Brenda saj jane gjetur dhe sekuestruar 54 pako me 375 kg 295 gram marijuane. Prej asaj dite policia vijon hetimet nderkohe qe informacioni eshte dhene sot per media


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.