Nga 1 korriku linjë urbane Varreza – Metoq – Çukë nga ora 06:00 – 22:00

28/06/199:56

Shperndaje:


Duke filluar nga e hëna, data 1 korrik, do te filloje se funksionuari linja e re urbane Varreza – Metoq – Cuke dhe anasjelltas.
Kjo linje urbane do te jete cdo 1 ore, me nisje ne oren fiks nga Varrezat nga ora 06:00 deri ne oren 21:00 dhe nisje ne oren fiks nga Cuka nga ora 07:00 deri ne oren 22:00

Procedurat per dhenien e kesaj license ishin hapur rreth 2 muaj me pare dhe ne perfundim te ketij procesi oferta me e suksesshme ka rezultuar operatori Adem Kulla, i cili zoteron disa automjete qe u pershtaten kerkesave per nje transport publik ne kushte bashkekohore.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.