Nënë Elefteria del nga operacioni, Manastirliu: Do të kujdesemi për një strehë të sigurt

19/09/2011:37

Shperndaje:

Elefteria Qendrothanasi, e moshuara e vetmuar nga fshati Piqeras, ka kryer një operacion në spitalin e Traumës në Tiranë dhe gjendja e saj shëndetësore aktualisht është e mirë.
Lajmi bëhet i ditur nëpëmjet një publikimi të minetres Ogerta Manastirliu, e cila shprehet se sapo të jetë gati të lërë spitalin, do të kujdesemi për një strehë të sigurt për të moshuarën e vetmuar.

Elefteria Qendrothanasi nga Piqerasi, pavarësisht se trajtohej me kujdestari, ishte lënë në mes të rrugëve, e pa ushqyer dhe në gjendje shumë të rëndë. Pas publikimit të rastit në Saranda Web, pamje të cilat trontitën qindra mijëra shqiptarë,  strukturat shtetërore u vunë në lëvizje, duke e sjellë fillimisht në spitalin e Sarandës dhe më pas drejt spitalit të traumës për ndërhyrje kirurgjikale.

https://www.facebook.com/143672462471081/videos/1746398388851215


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.