Në prag të sezonit turistik IKMT prish 10 lokale në Borsh, aksioni do vijojë në gjithë Jugun

13/04/2218:50

Shperndaje:

Në prag të sezonit turistik IKMT ka zbarkuar në plazhet e Jugut, ku stacioni i parë ka qenë Borshi.

Ditën e sotme në plazhin e Borshit janë prishur 10 njësi shërbimesh, ndërsa aksioni do të vijojë edhe nesër.

Ministrja e Turizmit Kumbaro gjatë një takimi në Sarandë kishte paralajmëruar bizneset se për të gjitha njësitë e shërbimeve në plazhe duhet të aplikonin për leje në këtë ministri dhe se ato lokale që do të miratoheshin do të prisheshin.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.