Në Mursi përkujtohet 100-vjetori i shkollës së parë shqipe

19/04/178:09

Shperndaje:


shkolla mursiNë Mursi përkujtohet 100-vjetori i shkollës së parë shqipe.
Ditën e premte, 21 Prill Mursia përkujton 100-vjetorin e çeljes së shkollës së parë shqipe në këtë fshat.
Me këtë rast Bashkia Konispol ka filluar përgatitjet për organizimin  denjësisht të këtij eventi.
“Në 21 prrill 2017 Bashkia Konispol thyen heshtjen shekullore për të festuar 100 vjetorin e hapjes së Shkollës Shqipe Mursi. Ky vlerësim është pjesë e dinjitetit të një populli sa puntor aq dhe arsimdashës” – thuhet në njoftimin e shpërndarë nga Bashkia Konispol.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.