Në Kopaçez kërcet kopaçja, të dy përfundojnë në Prokurori

16/11/1818:35

Shperndaje:


Komisariati i Policisë Delvinë njofton se u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës Shkallës Parë Sarandë, për 2 shtetas vjeç 31 dhe 50, banues në fshatin Kopaçëz, sepse janë konfliktuar fizikisht me  njëri tjetrin.
Ata do të përballen të dy me Nenin 90 të Kodit Penal- Dëmtime të tjera me dashje.

Rrahja, si dhe çdo vepër tjetër dhune, përbën kundërvajtje penale dhe dënohen me gjobë.
Po kjo vepër, kur ka shkaktuar paaftësi të përkohshme në punë deri në 9 ditë, përbën kundërvajtje penale dhe dënohet me gjobë ose me burgim gjer në gjashtë muaj. 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.