Ndryshime në Komisariatin e Policisë Sarandë, vjen drejtuesi i ri

28/03/1913:55

Shperndaje:


Syrja Bellaj eshte emeruar dje Shef i Komisariatit te Sarandes.
Bellaj, vjen ne kete detyre nga karriere e meparshme ne Drejtorine e Policise Qarku Vlore si ekspert i kriminalistikes.
Ai zevendeson ne kete detyre Ilirjan Demaj, i cili drejtoi blute e Sarandes per nje periudhe prej 16 muaj.
Ilirjan Demaj largohet nga detyra me nje rezultat pozitiv, pasi gjate drejtimit te tij nuk u shenua asnje vrasje ne territorin qe mbulon Komisariati i Sarandes.
Ne drejtimin e Demajt u goditen disa elemente kriminale ne fushen e vjedhjeve dhe grabitjeve, nderkohe qe pati normalitet ne mbarevatjen e sezonit turistik.
Nga informacione te Saranda Web, Ilirjan Demaj do te emerohet ne nje detyre me te rendesishme.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.