Ndahet nga jeta njeriu i fjales poetike, profesori i matematikës Aristotel Mehilli

07/04/2114:50

Shperndaje:


.
Ndahet nga jeta ne moshen 80 vjecare ne Athine nga nje atak kardiak njeriu i fjales poetike, profesori i matematikes Aristotel Mehilli.
Aristotel Mëhilli ka edukuar shume breza me radhe ne qytetin e Sarandes.

Per Telin, e urte e te mire, arti dhe letersia ishin pasioni i tij, ndersa matematika ishte gjithe jeta e tij si arsimtar.
Aristoteli do t’i mungoje miqve, kolegeve e te gjithe njerezve te tij te dashur!

Saranda Web shpreh ngushellime familjes dhe miqve të profesor Aristotel Mëhilli!

U prefsh ne paqe profesor! Balta qofte e lehte per ty!


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.