Ndahet nga jeta mësuesja e dashur për sarandiotët

27/10/1910:23

Shperndaje:


Sot u nda nga jeta mesuesja e dashur e Sarandioteve, Afro Peko.
Mesuese Afrua u nda sot nga familja e saj, nga bashkeqytetaret dhe ish-koleget saj qe i donte dhe respektonte kaq shume dhe nga dhjetra e dhjetra breza nxenesish qe ajo me pasionin e saj te madh i edukoj dhe i mesoj me aq kujdes, dashuri, perkushtim e profesionalizem.
Mesuese Afrua ka qene pjesetare e nje plejade mesuesish brilant, puna dhe pasioni i te cileve eshte i skalitur perjetesisht ne memorien e qytetit tone dhe jo vetem. Ajo ishte jo vetem mesuese por dhe nje nene e mire per nxenesit e saj.
Saranda, sarandiotet dhe te gjithe Ata qe punuan, moren dije apo njohen nga afer mesuese Afron, do ta kujtojne pergjithmone.
Vitet e fundit mesuese Afrua ka jetuar ne Tirane.
Ngushellimet Familja i pret tek hotel INTERNACIONAL ne Tirane dhe varrimi do te behet neser ne oren 11.00 ne varrezat e Tufines …nisja nga hotel INTERNACIONAL.

Mesuese Afro u prehte ne paqe shpirti yt, do jesh gjithmone prane nesh, e paharruar.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.