Mori pjesë në 2 festat e PD, Daniel Dike: 2 festa por 1 PD, përjetova të njëjtin emocion

12/01/2319:45

Shperndaje:

Anëtari i kryesisë së PD Sarandë Daniel Dike ishte i vetmi demokrat që u shfaq në të ceremonitë përkujtimore të Themelimit të Degës së PD Sarandë.

Pas kësaj, Daniel Dike shkruan:

Dy festa por nje PD

Zgjodha me mendim te kthjellet dhe deshire te plote te merja sot pjese ne te dyja festat e se njejtes PD.

Ishin festa ku gjeta te njejtet njerez qe kam mbi nje dekade qe ndaj aktivitetin tim politik e rreth 9 vjet opoziten me te veshtire te 32 viteve jete te Partise Demokratike.

Ishin festa te se njejtes PD, te te njejtit ideal, te se njejtes deshire qe na vlon ne shpirt per fitore.

Sot isha i vetmi demokrat ne Sarande qe perjetova te njejtin emocion dy here.

Uroj ne vazhdim ta perjetoj vetem njehere te njejtin emocion, por dyfish me te fuqishem…emocionin e bashkimit! – shkruan Daniel Dike.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.