Mjeku Tritan Kalo jep këshillat si ta përballojmë me lehtë këtë ‘luftë’

17/03/208:37

Shperndaje:


Mjeku Tritan Kalo është shndërruar në një nga figurat më të rëndësishme të këtyre ditëve me këshillat e tij.

“Qëndroni në shtëpi… kujdesuni maksimalisht për t’u vetëizoluar, për të respektuar masat e distancimit social, për të respektuar higjenën vetjake dhe atë kolektive, për të jetuar në mjedise që ajrosen herë pas here, për t’u ushqyer në mënyrën më të shëndetshme të mundshme, për të menduar pozitivisht që gjithshka do të kalojë, sikundër kanë kaluar edhe shumë e shumë epidemi të tjera, për të mos e ulur për asnjë çast respektin e dashurinë për njëri-jatrin.
Bashkë do t’ia dalim mbanë”, tha Kalo.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.