Me sytë nga Lart/ Jolio Dine: Zot, shpëtoje Sarandën dhe qytetarët e saj

21/07/2012:52

Shperndaje:


.
Menjehere pas vendimit te qeverise per mbylljen e lokaleve te nates, ka ardhur dhe reagimi i Anetarit te Keshillit Kombetar te Partise Demokratike, njeheresh nje prej te propozuarve nga demokratet e Sarandes per te qene kandidat per deputet, Jolio Dine.
Ai ka listuar nje sere faktoresh qe sipas tij ndikojne drejtperdrejt ne ekonomine lokale te banoreve te Sarandes, duke nenkuptuar indirekt se tashme qyteti eshte ne meshire te Zotit. Ja reagimi i tij ne rrjetet sociale:

1. Qindra kamariere, banakiere, pastrues, roje prej dites se sotme ne meshire te fatit nga akti normativ i Qeverise per mbylljen e lokaleve te nates.

2. Dhjetra punonjes ne meshire te fatit prej disa muajsh e per shume kohe akoma per shkak te punimeve ne bulevard qe solli mbylljen e disa bizneseve.

3. Disa biznese me xhiro te reduktuar per shkak te kthimit ne pedonale te rruges nr.1 te qytetit ne oret e pasdites.

4. Mbyllja e doganes se Qafe-Botes ne intervalin 22 Korrik – 4 gusht me vendim te qeverise greke.

ZOT SHPETOJE SARANDEN DHE QYTETARET E SAJ!


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.