Më 15 qershor rinis transporti publik, ja si do funksionojë

07/06/2014:28

Shperndaje:


Prej 15 qershorit do të rinisë aktivitetin transporti publik në vend. Lajmin e ka konfirmuar Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë.
“Një lajm i mirë për qytetarët dhe sektorin e transportit publik.15 QERSHOR rifillon shërbimi i transport publik, duke ju përshtatur rregullave të reja, sipas protokollit të miratuar nga ISHP”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Bëhet e ditur se do të punohet me 70% të kapacitetit dhe qytetarët do duhet të pajisjen me maska kirurgjikale.
E rëndësishme mbetet edhe ruajtja e distancës sociale.
Për transportin publik pritet të ketë një protokoll të posaçëm nga Instituti i Shëndetit Publik.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.