Mbyllet kampionati i Kategorisë së Dytë. Butrinti barazon, Delvina pushim

butrinti renditjaMbyllet kampionati i kategorisë së Dytë. Butrinti barazon, Delvina pushim.
Janë zhvilluar  ditën e sotme takimet e javës së fundit të Kampionatit për Kategorinë e Dytë.
Ekipi i Butrinti këtë takim ndeshej në Ersekë përballë Gramozit.
Butrinti ka arritur të shënojë gol pjesën e parë, por Gramozi ka barazuar shifrat, por kjo nuk e ka shpëtuar Gramozin nga rënia nga kategoria, pasi ekipi i Skraparit ka fituar në takimin tjetër përballë Maliqit.
Butrinti e ka mbyllur sezonin në vendin e pestë në tabelën e klasifikit.
Ekipi i Delvinës javën e fundit e kishte pushim dhe e ka mbyllur sezonin në vendin e 11-të.