Mbyllet faza I e Kategorisë II, Butrinti fiton ndaj Labëria FC dhe gjendet në vend të dytë

.
Ka përfunduar takimi Butrinti – Labëria FC, takim i luajtuar në Sarandë.
Ndeshja është mbyllur 2-0 me gola të Gurma.
Me këtë fitore Butrinti në përfundim të fazës së parë ndodhet në vendin e dytë, 1 pikë më pak se Maliqi.
Ndërkohë Delvina ka humbur përballë Tepelenës 1-0