Mbërrijnë dallëndyshet e para të turizmit

24/02/1914:10

Shperndaje:


Ende pa ardhur pranvera dhe pa nisur sezoni turistik, Saranda ka filluar të vizitohet nga krocerat e para turistike. Për të dytën herë këtë muaj krocera “La belle de l’a Adriatique” është ankoruar në portin e Sarandës për të sjellë 135 turistë nga Italia. Burime nga porti i Sarandës bëjnë të ditur se e njëjta krocerë pritet të preki brigjet e Sarandës edhe 6 herë të tjera përgjatë këtij viti.
Kozeta Statha, drejtoresha e portit të Sarandës, thotë për Report Tv se sezoni turistik 2019 pritet të jetë më i suksesësh në krahasim me 2018 nisur edhe nga fakti se rezervimet nga krocerat e mëdha turistike janë më të shumta se vitin e kaluar


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.