Maratona Kombëtare e Notit në Sarandë – Aktiviteti i plotë – VIDEO

10/09/2317:38

Shperndaje:

Është zhvilluar sot në Sarandë Maratona Kombëtare e Notit, me pjesëmarrje të dhjetra notarëve të moshave të reja. Në garën 1000 metër për djem, vendin e parë e zuri Dejvi Shtaro, të dytë Drini Karanxhla dhe Martin Nika në vendin e tretë.

Në garën 1000 metër për vajza, vendine parë e zuri edhe këtë vit Viki Tafruku, të dytë Vasiliqi Nasto dhe të tretë Joana Nasto.

Në garën 2000 metër për vajza vendin e parë e zuri Ajla Dërmishi, të dytë Diana Muka dhe të tretë Evangjelia Gurma.

Në garën 2000 metër për djem vendin e parë e zyri Ediliano Huna, të dytë Almar Nako dhe vendin e tretë Lajdi Allaraj.

SARANDA WEB TV – 24 ORË ONLINE


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.