MANJOLA NIKOLLO ZGJIDHET KRYETARE E PD SARANDË ME 74% TË VOTAVE

17/04/2221:11

Shperndaje:

MANJOLA NIKOLLO SHPALLET KRYETARE E PD SARANDË ME 451 VOTA OSE 74% TË VOTAVE

Partia Demokratike Sarandë ka zhvilluar ditën e sotme procesin e votimit për kryetarin e ri.

Pjesë e garës janë bërë 4 kandidatë, të cilët kanë kërkuar votat e anëtarësisë, pasi zgjehja zhvillohej me parimin 1 anëtar 1 votë.

Procesi i votimit ka filluar në orën 8 dhe është mbyllur në orën 18:00

Pjesëmarrja në këtë votim ka mjaft e lartë, duke tejkaluar cdo pjesëmarrje në votimet e mbajtura edhe për zgjedhjen e Bashës në muajin korrik. Në votimin e sotëm përpara kutive janë paraqitur 616 demokratë.

Në përfundim të procesit të numërimit, proces i cili është transmentuar drejktpërdrejt nga Saranda Web, rezultoi se Manjola Nikollo ishte votuar kishte 451 vota, Elvis Kuci 24, Rigels Dërvishi 60, Robert Haxhi 67


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.