Leshnica

21/03/1615:46

Shperndaje:


Në skajin jug-lindor të rrethit të Sarandës ndodhet dy fshatra piktoreskë, Leshnica e Poshtme dhe Leshnica e Sipërme. Këto 2 fshatra numërojnë 5 monumente kulture: Kisha e Shën Gjergjit Leshnicë e Sipërme, Kisha e Shën Thanasit Leshnicë e Spërme, Banesa e Petro Shekës Leshnicë e Poshtme, Ura nën Kishën e Shën Gjergjit Leshnicë e Sipërme dhe Ura me Qemer në Leshnicën e Poshtme.leshnica 8

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.